yonad.cz - ubytujte se snadno

Kontaktujte nás:    formulářem | e-mailem
+420 412 554 286

České Švýcarsko ubytování hotel penzion

Ideální region pro rodinnou dovolenou, romantickou svatební cestu i víkendový pobyt v přírodě. Pískovcové útvary jako Pravčická brána, Tiské stěny nebo přírodní vyhlídky okolo Jetřichovic jsou ukryté mezi panensky čistými lesy NP České Švýcarsko a lákají k výletům. Mezi oblíbené turistické atraktivity patří také plavba Edmundovou a Divokou soutěskou na řece Kamenici nebo návštěva ZOO či zámku v Děčíně. Návštěvníkům slouží řada kvalitních ubytovacích a stravovacích zařízení v obcích přímo v přírodě jako jsou např. Hřensko nebo Jetřichovice.

Hotely - ubytování v oblastivíce ubytování v
Českém Švýcarsku

od 800 Kč os./noc

Hřensko

REZERVOVAT

od 500 Kč os./noc

Hřensko

REZERVOVAT

od 750 Kč os./noc

Tisá

REZERVOVAT

od 520 Kč os./noc

Hřensko

REZERVOVAT

od 525 Kč os./noc

Jetřichovice

REZERVOVAT

od 380 Kč os./noc

Rybniště

REZERVOVAT

od 450 Kč os./noc

Děčín

REZERVOVAT

Přírodní zajímavosti regionu České Švýcarsko

Pravčická brána

Největší přirozená skalní brána na našem kontinentu. Nejkrásnější přírodní útvar Českého Švýcarska, který je symbolem celé oblasti. Můžete se tu kochat úchvatnými výhledy do okolí či posedět v příjemné restauraci umístěné v zámečku přímo pod kamenným gigantem.

Edmundova a Divoká soutěska

Nejspíš nejoblíbenější výlet v Českém Švýcarsku vede z Hřenska zčásti podél řeky Kamenice, a pak přímo po ní. Převozníci vás svezou na loďkách soutěskami, do nichž spadají skály tak příkré, že jít pěšky po březích by se tu nedalo. Dobrodružství, které si může bez rizika dopřát takřka každý bez ohledu na věk a fyzickou kondici.

Jetřichovické vyhlídky

Mariina skála, Vilemínina stěna a Rudolfův kámen – to jsou tři úchvatná místa ozdobená vyhlídkami, na která narazíte, když se vydáte po populární výletní trase z Jetřichovic. Cesta vede lesem a skýtá překrásné rozhledy na okolní krajinu posetou pískovcovými útvary. Kolem takzvané Malé Pravčické brány lze pokračovat až na Pravčickou bránu – tu opravdovou.

Tiské stěny a Děčínský Sněžník

Také mimo oblast samotného Národního parku České Švýcarsko lze najít přírodní zajímavosti, které stojí za navštívení. V Labských pískovcích na severu Čech je to především obec Tisá, k níž přiléhají Tiské stěny – úchvatné skalní útvary milované výletníky i horolezci. Za navštívení stojí také Děčínský Sněžník se známou rozhlednou.

Města a obce regionu České Švýcarsko

Děčín Ubytování Děčín

Vstupní brána do severních Čech, nejníže položené město v České republice. Můžete zde navštívit pěkný zámek, zoologickou zahradu nebo moderní aquapark. Pro milovníky lodí jsou připraveny plavby po Labi z Děčína do Hřenska, odkud je to co by kamenem dohodil k největším zajímavostem regionu: např. Pravčická brána nebo Soutěsky.

Hřensko Ubytování Hřensko

Malebná obec na soutoku Labe a Kamenice je turistickým rájem: je zde nepřeberné množství hotelů, restaurací, stánkařů se suvenýry apod. K dispozici jsou také turistická informační centra, spojení jednoduše autem nebo autobusem. Výchozí bod pro výlety k Pravčické bráně, plavby po Edmundově a Divoké soutěsce atd.

Jetřichovice Ubytování Jetřichovice

Turistické centrum s možností ubytování a stravování přímo v přírodě. V okolí možnost výletů – řada turisticky značených tras i cyklostezek. Za navštívení stojí nedaleké vyhlídky Mariina skála, Vilemínina stěna a Rudolfův kámen nebo romantické místo Dolský mlýn, zasazené v kaňonu říčky Kamenice.

Mezná a Mezní Louka Ubytování Mezná a Mezní Louka

Ideální obce pro vaši dovolenou v přírodě! Příjemná turistická centra s možností ubytování leží jen kousek od nejzajímavějších výletních cílů NP České Švýcarsko. Z Mezné se dá přímo dostat k Divoké i Edmundově soutěsce, z Mezní Louky je to k přístavištím něco málo přes 2 km. Pravčická brána asi 5 km.

Historické památky v regionu České Švýcarsko

Zámeček Sokolí hnízdo

Výletní zámeček na úpatí Pravčické brány nechal roku 1881 vystavět tehdejší majitel panství kníže Edmund Clary-Aldringen. Budova i dříve sloužila turistům, což z ní mezi zámky činní raritu. Je tomu tak i dnes. V citlivě zrekonstruovaném objektu najdete restauraci.

Zřícenina hradu Falkenštejn

Zbytky skalního hradu z 13. století leží nedaleko Jetřichovic. Zachovala se jen síň vytesaná do skály s okenním výklenkem a kapličkou. Z vrcholu je široký výhled do okolí: na Havraní skálu, Růžovský vrch i vzdálenější Děčínský Sněžník. Zřícenina hradu je celoročně volně přístupná.Copyright © 2006 - 2011 Online Travel Solutions s.r.o.

Online Travel Solutions s.r.o. :

´